StarCraft 2; Yama 2.1.4 Notlarını Oyuncularıyla Paylaştı

 

starcraft 2

 

StarCraft 2 en son yama notlarını oyuncularıyla paylaştı. Bu yama ile hem genel konularda değişiklikler hem de bazı hataların düzeltilmiş olduğu göze çarpıyor. İşte detaylarıyla yapılan değişiklikler;

Değişikliklerin ilki WCS GameHeart başlığında yapılmış. GameHeart’ın popüler turnuvası  UI WCS GameHeart genişletilmiş modu ile yeniden şekillendirildi. Oyuncular WCS GameHearth extension moduna başlayarak Custom Games listesinden herhangi bir melee haritaya ulaşabilir. Extension Mod ile oyun oluşturmak için Custom Games listesine giriş yaparak, “Browse Maps” butonuna basın, haritalardan birini seçin ve “Create with Mod” seçeneği ile listeden Extension Mod seçebilirsiniz.

Bir diğer değişiklik Takım Renkleri konusunda.  Oyuncular artık yapıların, birliklerin, atış efektlerinin renklerini oyun-içi UI seçeneği ile geliştirebilirler. Takım rengi tonu Options menüsünden Gameplay seçeneği ile ayarlanabilir. Birlik/atış efektleri de bu kapsamda güncellenmiştir.  EMP, Scanner Sweep, Time Warp ve Mothership Core renklendirmeleri takım renklerine uyum sağlamaları için güncellenmiştir. Takımla uyumlu atış efektleri Options menüsünden  Gameplay tablosunu seçerek ‘Enable Additional Team Color Textures’ seçeneği ile gerçekleştirilebilir.

Yama 2.1.4 kapsamında oyunda yapılan güncellemelerin yanısıra bazı hatalar düzeltilmiştir. Düzeltilen hatalar ise şunlardır:

Bazı video donanımları kullanılırken oyun ekranının donması düzeltilmiştir. UI harita tercihleri artık sık sık yer tutucu metin ekranını göstermemektedir.  Eşleştirme sisteminin görünmemesi sorunu çözülmüştür.  Bazen Custom Games’e katılırken partilerin ayrılması son bulmuştur. Ultralisk’te artık Frenzied kabiliyeti yok olmamaktadır. Mass Recall efektlerine maruz kalmış bir hedefe saldırırken artık Carrier Interceptors durmaz. Streamlined Observer UI kullandıktan sonra replay görüntülerini izlerken oyun-içi UI kaybolmamaktadır.  Bazı Campaign görevlerinde müziğin kısılması sorunu çözülmüştür.  Phantoms of the Void  görevi sırasında öldürüldüğünde artık  Colossus modeli görünmez.

StarCraft 2 çoğu bug sorununu çözmüş görünüyor, yama sonrasını denemek isteyenler vakit kaybetmeden oyuna başlamalı!!

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: