Cabal Online’a benzeye oyunlar

Cabal Online, 2008 yılında piyasaya sürülen fakat 2007 yılının başlarından itibaren fikir çalışmalarına başlanan, kategorisinin devi niteliğinde bir başyapıttır. EST Games tarafından üretilen ve Game Factory tarafından piyasaya sürülen devasa oyun Cabal Online, mMO-RPG kategorisinde varolan en iyi oyunlardan birisidir diyebiliriz. Türkçe versiyonuyla beraber Türk oyuncularıyla da geçtiğimiz yıl Eylül ayından beri beraber olan Cabal Online’ı bırakmayı düşünenler veya Cabal Online‘a ek olarak başka oyunlara da göz atmak isteyeler için “Cabal Online’a benzeyen oyunlar” başlığıyla bir yazı hazırlamak istedik.

Cabal Online, yapısı ve kategorisi gereği “savaş” oyunudur. Bu nedenle oyunda insanlardan çok oyun botları/NFC’ler mevcuttur. Bu karakterleri keserek oyuniçi para kazanırsınız.

Diğer insanlara ek olarak bazı yaratıklara da savaş açmanıza verilen MMO-RPG kategorisinin bir diğer rönekleri ise, World of warcraft veya metin2 olabilir. Cabal Online kalitesini yakalamanız zor olsa da; bu iki oyunla beraber aynı oyun tadını elde etmeniz muhtemel.

Cabal Online‘da varolan Cabal cash mantığı, diğer oyunlardaki gibi farklı isimde bir parabirimiyle tekrar karşınıza çıkabilir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: